Тикет на денот (недела, 15.05.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е одлична, па искрено и немавме некои поголеми проблеми при изборот на натпревари за тикет на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Тенерифе – Малага – ГГ @ 2.22 во Mozzart

Тенерифе е во одлична форма, а најдобар показател за тоа ни се резултатите од последните пет натпревари каде што овој тим запиша четири победи и само едно реми, па има солидна предност на позициите кои водат во плеј оф за пласман во елитата. Малага од друга страна се издвои од црвената зона, но опстанокот се уште не им е сигурен. Освен тоа треба да нагласиме дека на последнтие три натпревари немаат победа, а оваа криза дојде во доста лошо време. Како и да е, овде двете екипи имаат потреба за бодови, а ние сметаме дека ГГ е вистински избор. Коефициентот за тоа во Mozzart изнесува 2.22.

 Милан – Аталанта – ГГ3+ @ 1.90 во Bet365

Мора да го признаеме фактот дека екипата на Милан никогаш не биле поблиску до Скудето во последниов период. Нив ги делат уште два натпревари од тоа, а мора да признаеме дека тие два дуели не се воопшто лесни, осоебно овој денес. Аталанта направи неколку неочекувани киксови и тоа им го отежна патот кон Европа, но се уште имаат шанси да изборат пласман во Лига Европа. Овде мотивот е голем за двете екипи, па очекуваме голема борба за трите бода. Наш предлог е ГГ3+ со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.22

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*