Бундеслига 34-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Уште само 90 минути фудбал и ќе биде спуштена завесата во Бундеслига. После саботата, ќе останат уште баражите за опстанок и пласман во повисок ранг во сите германски лиги. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за последното коло во Буднеслига.

Арминија – Лајпциг – 2/2

После две сезони во елитата екипата од Билефилд се враќа во Цвајт. Имаа добри моменти и оваа сезона, но катастрофалниот финиш ги чинеше опстанок. Арминија е без победа на последните десет натпревари и во тој временски интервал зедоа само два бода. Лајпциг не успеа да избори палсман во ЛШ преку Лига Европа, па сега мора да слави во Билефилд и така на крајот на првенството да го земе четвртото место. Ние овде типуваме 2/2 со квота 1.68 во Mozzart.

Аугсбург – Гројтер Фирт – ГГ3+

Домаќините ја остварија својата цел и опстанаа во Бундеслигата и покрај тоа што имаа прилика за нешто подобар пласман. Аугсбург во претпоследното коло е на 14-то место и не може да очекува подобар пласман, а евентуално би можеле да се поместат со една позиција надолу. Гројтер Фирт се враќа во Цвајт после само една сезона и тоа им се случува по втор пат. Овде предлагаме ГГ3+ со квота 1.70 во Bet365.

Леверкузен – Фрајбург – ГГ4+

Баер својата цел ја оствари во претходното коло, а тоа е повраток во најелитното фудбалско натпреварување, Лига на шампиони и тоа после две години пауза. Фрајбург о ддруга страна има се уште теоретски шанси да бидат на четвратата позицијаи потребно им е да ги освојат сите три бода на овој дуел. Како и да е, пред се очекуваме ефикасен дуел и предлагаме ГГ4+ со квота 2.15 во 22Bet.

Менхенгладбах – Хофенхајм – 1

Oд овој дуел не зависат многу работи. Гостите со поразот од Леверкузен остана без шанси за Европа бидејќи Келн им бега шест бода. Менхенгладбах од друга страна нема апсолутно никакви шанси за успех, па овде сметаме дека со победа во последниот натпревар треба да се оправдаат пред своите фанови. Ние предлагаме 1 со квота 2.10 во 1xBet.

Дортмунд – Херта – ГГ4+

Берлинците неправија голем кикс во минатото коло на домашен терен против Мајнц. Да земеа барем еден бод на Сигнал Идуна Парк сега би биле спокојни и би играле за својата душа, бидејќи не можеше да им се случи бараж. Вака, во случај да изгубат во Дортмунд, а Штутгарт да слави против Келн, екипата од Берлин мора во бараж за опстанок. Боруија нема императив за бодови, но веруваме дека нема да се предадат. Типуваме ГГ4+ со квота 2.00 во Mozzart.

Мајнц – Ајнтрахт – 1

Соседското дерби нема да има драж како што има обично, а дури нема ниту резултатско значење. Причината е јасна и екипата од Франкфурт во среда ќе го игра најважниот натпревар во овој век. Во финалето од ЛЕ се сретнуваат екипите на Ајнтрахт со Ренџерс. Мајнц ја шокираше Херта во минатото коло и се искачи на 9-то место со добар изглед да биде на осмата позиција. Како и да е, веруваме дека Ајнтрахт нема да се вложува многу и предлагаме 1 со квота 1.63 во Bet365.

Штутгарт – Келн – Т12+

Швабите се без победа во лигата на последните шест натпревари и вистинско чудо е што се утше имаат шанси за да обезбедат директен опстанок, а таа шанса воопшто не е мала со оглед на тоа што им треба победа над Келн и пораз на Херта во Дортмунд. Гостите преку бараж во минатата сезона успеаа да опстанат во елитата, а сега испуштија убава шанса за да се пласираат во Лига Европа. Како и да е, наш предлог за овој дуел е Т12+ со квота 1.71 во 22Bet.

Унион Берлин – Бохум – 1&2+

За екипта од Унион вестите се секоја сезона подобри и подобри. Ова им е крај на третата сезона во Бундеслигата, а бележат се подобар и подобар пласман, па во моментов се напрагот од пласман во Лига Европа. Бохум се што планираа исполнија и сега ќе бидат задоволни комплетно со тоа што обезбедија навремен опстанок. Овде домаќините се фаворити и предлагаме 1&2+ со квота 1.62 во 1xBet.

Волфсбург – Баерн – 5+

Десеткратниот шампион на Германија сезоната ја завршува на гостувањето во градот на автомобилите. Баерн повторно докажа дека нема достојна конкуренција во Германија и се сомневаме дека во скоро време ќе ги тргне некој од врвот на табелата. Вофлсбург минатата сезона избори пласман во ЛШ, а сега завршуваат во втората половина на табелата. Се наоѓаат на 13-то место и не можат понисоко од тоа со оглед на фактот дека исходот од овој дуел нема никакво значење. Головите се гарантирани и предлагаме 5+ со квота 2.30 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*