Ла Лига 36-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Уште само три кола останаа до крајот на овогодинашното издание на Ла Лига, а сега веќе слободно може да констатираме дека неколку работи се познати. Реал Мадрид е новиот шампион, додека Барса е сигурен патник за ЛШ. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Ла Лига.

Валенсија – Бетис – Т22+

Премиерниот дуел на ова вонредно коло се игра на Местаља каде што фудбалерите на Валенсија ќе го дочекаат тимот на Бетис. За жал уште една разочарувачка сезона е зад Валенсија бидејќи повторно не успеаа да стигнат до пласман во Европа. Андалузијците од друга страна пропуштија голема шанса за да се приклучат во борбата за ЛШ бидејќи беа поразени од Барселона. Овде типуваме Т22+ со квота 2.12 во Mozzart.

Гранада – Атлетик Билбао – 1

Гранада во минатото коло го изигра веројатно и својот најдобар натпревар во овогодинашното издание на Ла лига и славеше на гостувањето кај Мајорка со убедливи 2-6. Билбао има само бод помалку од семдопласираниот Виљареал, а познато е дека таа позиција на крајот на шампионатот води во пласман во конференциската Лига. Овде очекуваме Гранада да победи и типуваме 1 со квота 3.70 во Bet365.

Барселона – Селта – 3+

Koга се ќе се собере и одземе впечатокот е дека фановите на Барса можат да бидат задоволни со досегашниот учинок на овој тим. Најважно е тоа што обезбедија пласман во ЛШ и сето тоа после победата на исклучително тешкото гостување кај Бетис кое заврши со резултат 1-2. Селта очекувано овој шампионат го заврши на средината на табелата и може да кажеме дека ја исполнија својата цел. Типуваме 3+ со квота 1.50 во 22Bet.

Алавес – Еспањол – 1

За жал делува дека Алавес во следната сезона ќе ги гледаме во Сегунда со оглед на тоа што во моментов се наоѓаат на последната позиција на табелата. Во минатото коло дожвиеаа катастрофален пораз на гостувањето кај Селта и беа поразени со резултат 4-0. Еспањол официјално стигна до опстанок и да бидеме искрени во последно време играат нешто послабо. Алавес нема избор и мора да земе три бода. Типуваме 1 со квота 2.20 во 1xBet.

Осасуна – Хетафе – Х2

Зад Осасуна е уште една фантастична сезона во која екипата од Памплона без поголеми проблеми обезбеи опстанок во друштво со најдобрите. Моментално се на средината на табелата поточно на 9-то место, а во миантото коло ремизираа кај Еспањол со резултат 1-1. Хетафе не е на истото ниво од претходните неколку сезони, но сепак успеа да остане во друштво со најдобрите. Наш предлог е Х2 со квота 1.62 во Mozzart.

Севиља – Мајорка – 3+

Иако Севиља оваа сезона не се прослави во европските натпреварувања треба да бидеме искрени и да кажеме дека Андалузијците прикажаа фантастични партии во Ла Лига. Моментално се на третото место, а најважно е тоа што и наредната сезона изгледа ќе ги гледаме во ЛШ. Мајорка од друга страна води голема борба за опстанок, а во минатото коло дожвиеаа тежок пораз. Овде очекуваме 3+ со квота 2.08 во Bet365.

Елче – Атлетико Мадрид – ГГ

Иако Елче во минатото коло дожвиеаа непријатен пораз на гостувњето кај Кадиз, веруваме дека и наредната сезона ќе останат во друштво со најдобрите екипи од Шпанија. Атлетико Мадрид изигра доста добар натпревар во последното коло и успеа да го победи новиот шампион на Шпанија со минимален резултат. Овде типуваме ГГ со одлична квота од 2.15 во 22Bet.

Реал Сосиедад – Кадиз – 1

Сосиедад е на вистински пат и следната година да стигне до пласман во Лига Европа бидејќи во моментов се наоѓаат на шестото место на табелата со само три бода повеќе во однос на семдопласираниот Виљареал. Во гости им доаѓа Кадиз кој во минатото коло оствари доста важена победа на домашен терен против Елче и се искачи на 16-то место на табелата, па сега опстанокот е во нивни раце. Ние предлагаме 1 со квота 1.64 во 1xBet.

Рајо Валекано – Виљареал – 3+

Се сеќаваме на феноменалниот старт на Рајо Валекано, но бевме свесни дека е тешко да се задржи тоа темпо особено во конкуренција со шпанските екипи. Најважно е тоа што и наредната сезона ќе ги гледаме во елитата и со тоа целта е исполнета. Виљареал во ЛШ стигна до ½ финалето и мора да признаеме дека прикажаа фантастични игри и во домашното првенство. Како и да е, овде ефикасноста не би требал ода изостане, а ние типуваме 3+ со квота 1.96 во Mozzart.

Реал Мадрид – Леванте – Х2

Последниот дуел од 36-то коло ќе се игра на Бернабеу каде што новиот шампион на Шпанија ќе го дочека тимот на Леванте. Во минатото коло четата на Анчелоти беше поразена во дрби натпреварот со Атлетико, но тоа за нив немаше никакво значење. Левате мора да оди на победи против лидерот доколку сака да остане со надеж за опстанок. Типуваме Х2 со квота 2.60 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*