Тикет на денот е-Спорт (04.05.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Возбудувањата на ESEA Season 41: Advanced Division – Europe продолжуваат денеска со два натпревари во нашиот тикет од е-Спортот.

00 Prospects – Bluejays – 2 @ 1.66 во 22Bet

00 Prospects има два победи во воведните две кола од турнирот, додека Bluejays ќе го игра првиот меч воопшто на ESEA Advanced, па се очекува интересен меч меѓу две квалитетни страни. Интересно е тоа што двете екипи имаат по три триумфи во сите конкуренции на последните пет меча, па без сомнеж очекуваме возбудлива пресметка. Иако Bluejays не е „загреан“, сепак сака да почне со победа, а наш предлог е 2 со квота 1.66 во 22Bet.

GameAgents – NeverFPL – 1 @ 1.90 во Bet365

GameAgents не се прослави на стартот и во моментов има само три бода по три одиграни кола или поточно два порази и еден триумф, додека NeverFpl тргна со убедлива победа од 16-6 во првото коло. Сепак, двата лоши резултати на GameAgents не мора да значат многу бидејќи екипата игра добро на останатите турнири и има три победи на претходните пет дуели, а NeverFPL има само еден. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*