Тикет на денот (недела, 01.05.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Неделата е секогаш одличен ден да се изигра некој тикет во обложувалница. Ние со нашиот предлог за денес решивме да ви помогнеме при изборот на натпревари. Ова е нашиот тикет на денот.

Милан – Фиорентина – 1/1 @ 2.60 во Mozzart

Милан многу оддамна не бил толку блиску до Скудето. Сега се што треба да направат е да ги победат преостанатите натпревари, а да бидеме искрени немаат некои лесни противници, поточно тимови кои се за потценување. Фиорентина во овој натпревар влегува со лошо расположение откако во последниот натпревар претрпеа тежок пораз од Удинезе со резултат од 4-0. Овде искрено, Милан е фаворит, па сметаме дека без поголеми проблеми ќе успее да победи на овој натпревар. Наш предлог е 1/1 со квота 2.60 во Mozzart.

Рајо Валекано – Сосиедад – 2 @ 2.45 во Bet365

На Рајо Валекано им треба уште некој бод за да бидат сигурни во опстанок, а веруваме дека лесно ќе стигнат до тоа и дека повторно наредната сезона ќе ги гледаме во шпанската елитна лига. Сосиедад од друга страна е во тесна битка за пласман во некој од европските купови, а искрено за нив успех би бил пласманот во ЛЕ што и не е некоја невозможна мисија. Како и да е, ние овде очекуваме победа за гостите и типуваме 2 со квота 2.45 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.37

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*