Ако ја продолжат традицијата и денес треба да изиграат ГГ!

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на белгиската Жупиле Про Лига се сретнуваат екипите на Андерлехт и Клуб Бриж.

Андерлехт е на 4-то место и во вториот дел од првенството нема освоено бодови бидејќи во првото коло запиша пораз.

Клуб Бриж започна одлично со оглед на тоа што се на втората позиција и запишаа победа во претходниот натпревар.

Меѓусебните натпревари на овие две екипи се полни со голови, поточно на последните пет натпревари гол успеваат да постигнат двата тима, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

ГГ @ 1.62 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*