Тикет на денот е-Спорт (30.04.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште два натпревари ни доаѓаат од ESEA Advanced Europe Season 41 во рамки на првото коло затоа што сè уште не е комплетирано воведното коло, иако некои тима одиграа и по два меча.,

Nenka – Fade – 2 @ 1.66 во 22Bet

Nenka ќе дебитира во натпреварувањето и се надева на почеток со победа, но против себе го има поискусниот белоруски тим Fade Gaming, кој славеше на два од последните пет дуели и поради тоа ќе ја има фаворитската улога. Се очекува интересен меч, иако не станува збор за познати тимови, но сепак наш предлог е 2 со коефициент 1.66 во 22Bet.

VP Prodigy – Apeks Rebels – 1 @ 2.25 во Bet365

VP. Prodigy славеше на три од последните пет меча, додека на исто толку средби Apeks запиша само една победа, но за голем дел од прогнозерите Apeks ќе е фаворит во оваа средба, иако ние добро го познаваме VP.Prodigy и свесни сме за што се способни. Ова ќе биде нивна прва меѓусебна пресметка, а ние предлагаме 1 со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.73

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*