Потенцијална соработка 3 за 3!?

3 за 3

Денес од 20:00 во рамките на холандската втора лига се сретнуваат екипите на Венло и Ексцелзиор.

Венло е на 10-то место со вкупно 44 бода и учинок од 13 победи, 5 реми и 18 порази.

Ексцелзиор е на 4-та позиција и досега имаат освоено 64 бода преку 19 победи, 7 реми и 10 порази.

Овие две екипи во меѓусебните дуели имаат интересен факт, а тоа на прв поглед делува дека постои соработка 3 за 3, поточно дека бодовите си ги делат наназад веќе три сезони, па ако е така, денес е време за победа на домаќините и наплата на супер квота.

Наш предлог:

1 @ 3.25 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*