Тикет на денот е-Спорт (28.04.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Нов ден во кој нè очекува дружење со дуелите од ESEA Season 41: Advanced Division – Europe, а веќе дел од тимовите одиграа по два меча, додека има и такви кои сè уште чекаат на својот прв настап на турнирот со 97 екипи.

Onyx – Sissi State Punks – 2 @ 2.00 во 22Bet

Ниту Onyx, ниту Sissi State Punks не се прославија во првото коло од турнирот, каде што запишаа убедливи порази. Onyx загуби со 11-16 од Shock Esports и даде поголем отпор за разлика од нивниот денешен противник Sissi State Punks, кој беше буквално прегазен. Onyx не знае за победа цел месец и притоа запиша четири порази, додека Sissy во тој период има две победи и германскиот тим се надева на изненадување во денешната пресметка, па затоа ние предлагаме 2 со квота 2.00 во 22Bet.

GameAgents – Okura – 1 @ 1.61 во Bet365

GameAgents го загуби првиот меч на турнирот со 7-16 од фаворитот Dynamo Eclot, па ќе се обиде да го поправи впечатокот во втората пресметка , каде што ќе се соочи со украинска Okura, која го игра првиот дуел на ESEA Season 41. Okura врза три порази по ред во сите конкуренции и затоа е аутсајдер во оваа средба, откако GameAgents на последните четири дуели славеше двапати. Ова ќе биде прва меѓусебна пресметка на овие тимови, а наш предлог е 1 со коефициент 1.61 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.22

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*