Тикет на денот (четврток, 28.04.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Вечерва се играат првите ½ финални натпревари во Лига Европа и Лига на конференции, а покрај тие натпревари ќе имаме и дуели од уште некои други лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лестер – Рома – Х2&2+ @ 2.12 во Mozzart

Сезоната ќе добие сосема други изгледа и за Лестер и за Рома во зависност како ќе заврши овој меѓусебен двомеч. Пласманот во финалето во конференциската лига, се уште не би донел никаква конкретна корист, но значително би го подобрил впечатокот поради разочарувачката сезона.  Рома има шанса да избори нов излез во Европа, но за жал тоа не е во Лигата на шампиони. Во последните првенствени дуели, Рома запиша пораз од Интер, додека Лестер изигра без голови против екипата на Астон Вила. Овде очекуваме Х2&2+ со квота 2.12 во Mozzart.

Веље – Митиланд – 2&2+ @ 2.15 во Bet365

Митиланд со победа над Бронби и неуспех над Копенхаген повторно е во игра каде што е во прашање титулата. Сега разликата меѓу овие два тима е само три бода, а се игра уште еден меѓусебен дуел и тоа во Хернинг. До наредното првенствено коло им следува полуфуналниот натпревар од Купот на Данска и гостување во Веље. Сигурно е дека Митиланд повеќе ќе размислува за натпреварот каде што може да ја земи титулата. Домаќините играат во плеј-аут и се наоѓаат на претпоследното место со и не толку реални шанси за следната сезона да играат повторно во елитата. Овде предлагаме 2&2+ со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.56

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*