Традицијата е на страна на гостите!

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на австрискиот Чемпионшип – Плеј оф се сретнуваат екипите на Штурм Грац и Салзбург.

Штурм Грац е на 2-то место со вкупно 31 бод и учинок од 14 победи, 8 реми и 6 порази.

Салзбург е на 1-та позиција со вкупно 45 бода кои ги имаат освоено преку 23 победи, 4 реми и 1 пораз.

Овие две екипи кога ќе се сретнат меѓусебе имаат интересна традиција, а тоа е дека секогаш победува екипата на Салзбург, барем така било на последните шест натпревари, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

2 @ 1.85 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*