Тикет на денот е-Спорт (27.04.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

И денеска ќе ги следиме натпреварите од ESEA Season 41: Advanced Division – Europe, каде што беа одиграни речиси половина од дуелите во првото коло, по што беа забележани неколку убедливи победи.

eSuba – KappaB – 2 @ 2.37 во 22Bet

eSuba влегува во мечот против KappaB со два порази по ред и се надева дека конечно ќе ја прекине серијата, но тоа ќе биде многу тешко против расположените играчи на KappaB кои запишаа дури четири победи по ред, и тоа сите беа убедливи. Овие екипи ќе го одиграат првиот меѓусебен меч, а наш предлог е 2 со коефициентe 2.37 во 22Bet.

Nexus – Alternate Attax – 1 @ 1.66 во Bet365

Сите сакаат да го почнат мечот со триумф, но само еден од овие два тима ќе се радува на крајот, а според моменталната статистика поголема шанса за такво нешто има романск Nexus, кој славеше четири пати во април, додека Alternate Attax има само две победи во тој период. Германскиот клуб нема да биде воопшто лесен противник за Nexus, меѓутоа ние предлагаме 1 со квота 1.66 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.93

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*