Тикет на денот (вторник, 26.04.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Од вечер започнува расплетот во европските купови. На програмата е првиот ½ финален натпревар во ЛШ каде што силата ќе ја мерат Манчестер Сити и Реал Мадрид. Сепак интересно ќе биде и на терените во останатите пониски англиски лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Фулам – Нотингем – ГГ3+ @ 2.20 во Mozzart

Фулам со освојувањето на бодот во Бормут и официјално обезбеди повраток во Премиер лигата. Додуша да ја зачуваа предноста и да не ремизира домаќините во судиското продолжение веќе ќе можеа да ја слават и титулата во Чемпионшип. Нотингем Форест е двократен освојувач на некогашниот Куп на шампиони, но сега веќе предолго се наоѓа во втората лига. Гостите мора да одат на победа, додека домаќините ќе направат се за Александар Митровиќ да постигне два гола и да стане апсолутен рекордер по бројот на погодоци. Наш предлог за овој натпревар е ГГ3+ со квота 2.20 во Mozzart.

Сандерленд – Ротерам – 1 @ 2.35 во Bet365

Ова е доста важен меч во англиската Лига 1 и се игра непосредно пред последното коло. Имено, ова е заостанат дуел од 40-то коло, а на двете екипи бодовите им значат живот. Ротерам се бори за директен пласман едно ниво погоре, додека Сандерленд се обидува преку Плеј оф да стигнат во повисок ранг. Сандерлен во последните пет натпревари на домашен терен запиша пет последователни победи, па сега очекуваме да нанижат уште една. Наш предлог е 1 со квота 2.35 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.17

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*