Тикет на денот е-Спорт (26.04.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Регуларниот дел од ESEA Advanced Europe Season 41 конечно почна, а денеска ние ќе ви понудиме два интересни меча во кои дефинитивно ќе уживаат љубителите на CS:GO.

Honoris за првпат ќе се соочи против Blink на официјалните турнири, а во мечот влегува во одлична форма затоа што има четири победи на последните пет минути и заслужено ја носи улогата на фаворит пред Blink, кој разочарува во последно време и за последен пат славеше на 9 февруари годинава. Полскиот тим се надева на старт со победа, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.44 во 22Bet.

NeverFpl – Winners Club – 1 @ 1.50 во Bet365

Две екипи кои ќе дебитираат во ова натпреварување и досега немаат одиграно ниту еден меч, освен NeverFPL кој беше декласиран од литвански TimeChasers со 0-2. Ќе биде ова дерби меѓу анонимуси, но прогнозите на многу познати типувачи е на страната на NeverFPL, па ние ќе ги послушаме овој пат и затоа ви нудиме 1 со квота 1.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.16

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*