Традицијата „вели“ најмалку по еден погодок на двете страни!

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на норвешката ОБОС лига се сретнуваат екипите на Стабаек и Санднес.

Стабаек досега во изминатите три кола освои 7 бода бидејќи два пати оствари победа и еднаш ремизираше во новата сезона.

Санднес е единствената екипа која има 100% позитивен учинок, поточно оваа екипа запиша три победи во првите три кола.

Овие две екипи досега во историјата се имаат сретнато вкупно четири пати и на сите тие натпревари гол се постигнува на двете страни, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог:

ГГ @ 1.72 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*