Тикет на денот (понеделник, 25.04.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Сите што не успеаа за време на викендот да остварат добивка, понеделникот е ден за „вадење“. Ние ќе ви помогне во тоа со нашиот предлог тикет за денес.

Сасуоло – Јувентус – 2 @ 1.85 во Mozzart

Домаќините обезбедија опстанок и се наоѓаат на средината на табелата, па им предвидуваме мирна завршница. Мора да нагласиме дека овој тим игра тотално непредвидливо и знае да ги победи најјаките екипи од Италија, а може да бидат поразени од најслабите. Јувентус од друга страна се опрости од Скудето. Иако математички шанси постојат, реалноста е сосема друга, па со пласман во ЛШ би биле комплетно задоволни. Овде очекуваме Јувентус да победи и предлагаме 2 со квота 1.85 во Mozzart.

Бронби – Митиланд – ГГ3+ @ 2.22 во Bet365

Бронби е во катастрофална серија и на последните пет натпревари запиша пет последователни порази што докажува дека овој тим е влезен во кризен период. Со таквите резултати се оддалечија од позициите кои водат во ЛШ, па ако успеат да стигнат до послабите натпреварувања во Европа за нив би било голем успех. Митиланд е на второто место веднаш зад Копенхаген и до крајот им предвидуваме голема борба. Овде сметаме дека Бронби ќе направи се за да ја прекине лошата серија, а Митиланд воопшто не е наивен  тим и нема лесно да се предаде. Типуваме ГГ3+ со квота 2.22 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.11

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*