Тикет на денот е-Спорт (25.04.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Претпоследното, осмо коло во European League 2022 – Stage 1 ќе ни даде генерална слика на тоа кои тимови ќе обезбедат место во топ-4 на табелата и ќе се пласираат за Six Major.

Heroic – Looking for Org – 2 @ 2.50 во 22Bet

Heroic им покажа на сите досега дека е најдобар тим и има најголем квалитет во групната фаза, откако по седум одиграни меча е убедливо прв со шест победи и само еден пораз, а денешниот меч за нив нема посебно значење. Од друга страна, Looking For Org мора да победи за да направи чекор напред кон Six Major. Овие тимови ќе се соочат за првпат, а ние се надеваме на изненадување, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 2.50 во 22Bet.

Navi – MNM – 2 @ 2.10 во Bet365

Navi ќе се соочи против MNM, а разликата меѓу нив е само еден бод и двете екипи се речиси елиминирани од битката за следната фаза. Единствена надеж за победникот е остварување на убедлив триумф и нови три бода со кои би останал во трка за топ-4, а поголема шанса за такво нешто има MNM. Исто така, тие водат со 2-1 во меѓусебните пресметки против Navi, па затоа ние предлагаме 2 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*