Тикет на денот (недела, 24.04.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Среќен Велигден на сите православни. За разлика од Божик, денес понудата за обложување е скоро комплетна, па имаме многу натпревари за избор. Ние се одлучивме за супер дабл. Ова е нашиот предлог за денес.

Салернитана – Фиорентина – ГГ3+ @ 2.30 во Mozzart

Салернитана врза две победи во последните два натпревари и на тој начин се изедначи со конкурентите во црвената зона, но да бидеме искрени за да стигнат на сигурно ќе треба да се помачат и прашање е колку ќе успеат во тоа. Фиорентина ќе направи се за да стигне до позиција која води во Европа, а со оглед на големата конкуренција тоа воопшто не е лесна мисија за нив. Овде очекуваме притисок на двете страни, па головите не би требало да изостанат. Типуваме ГГ3+ со квота 2.30 во Mozzart.

Феенорд – Утрехт – 1/1 @ 1.95 во Bet365

Феенорд пристапи сериозно оваа сезона во лигата, па затоа се наоѓаат на добар пат за да обезбедат пласман во Лига Европа што би било одличен успех. Во однос на првите две екипи имаат солиден заостаток и тешко дека ќе успеат да го елиминираат, па затоа веруваме дека ќе направат се за да ја зачуваат третата позиција. Утрехт е на 7-то место, но зад себе има катастрофални резултати, па слободно може да констатираме дека се во очајна форма. Веруваме дека домаќините вешто ќе го искористат тоа и ќе земат нови три бода на овој натпревар. Наш предлог е 1/1 со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.49

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*