Тикет на денот е-Спорт (24.04.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

На турнирот IEM Dallas 2022 North America Closed Qualifier се играат две финалиња, кои ќе ни ги дадат двата тима кои се квалификуваат за следната фаза од турнирот, а нè очекуваат многу возбудувања.

GODSENT – Evil Geniuses – 1 @ 1.53 во Bet365

Godsent запиша две победи во последните три средби и заслужено се пласираше во финалето на квалификациите, додека нивниот противник Evil Geniuses е во идентична форма, а нешто што би можело да ни даде некаков знак за фаворитот во оваа пресметка е нивната меѓусебна средба, која му припадна на Godsent со 16-11, па затоа наш предлог и за овој меч ќе биде 1 со коефициент 1.53 во Bet365.

Team Liquid – Complexity – 1 @ 1.44 во 22Bet

Team Liquid гази сè пред себе, односно има пет победи на претходните пет меча, додека Complexity е во идентична форма и има една победа помалку, поточно четири. Овие екипи досега во историјата се сретнаа дури 19 пати, при што доминантен е Team Liquid со убедливи 15 триумфи во меѓусебните средби, па затоа ние предлагаме 1 со квота 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*