Ефикасноста е главна одлика на нивните меѓусебни натпревари!

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на австриската Бундеслига – Плеј оф се сретнуваат екипите на Рапид Виена и Штурм Грац.

Рапид Виена е на 3-то место со вкупно 22 бода и учинок од 10 победи, 8 реми и 9 порази.

Штурм Грац е на 2-та позиција со 30 бода кои ги имаат освоено преку 14 победи, 7  реми и 6 порази.

Овие две екипи во меѓусебните дуели играат ефикасно, поточно на последните четири натпревари секогаш се постигнуваат по најмалку три гола, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог:

3+ @ 1.72 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*