И денес погодок ќе постигне само едниот тим?

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Венеција и Аталанта.

Венеција досега имаат собрано вкупно 22 бода преку 5 победи, 7 реми и 20 порази, па со ова бодовно салдо воопшто не е чудно што се наоѓаат во црвената зона.

Аталанта е има освоено вкупно 51 бод, а нивниот учинок е 14 победи, 9 реми и 9 порази.

Овие две екипи во изминатите седум меѓусебни дуели со овој противник имаат интересна традиција, а тоа е дека погодок постигнува само едната екипа, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

НГ @ 1.96 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*