Тикет на денот е-Спорт (23.04.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

PGL Major Antwerp EU B ќе биде турнирот кој може да го пронајдете во нашиот тикет од е-Спортот, а по три одиграни кола веќе јасно може да се забележи кои тимови се издвојуваат за место на Мастерсот.

Astralis – G2 Esports – 2 @ 1.44 во 22Bet

Astralis имаше две победи по ред, но третиот меч го загуби од Players и така остана без директно место во следната фаза, додека G2 почна со пораз од Anonymo, но потоа славеше против Sangal и Bad News. Овие тимови се познаваат многу добро затоа што во историјата одиграа 40 меѓусебни дуели, но нас нѐ интересираат само последните три меча и тие му припаднаа на G2. Наш предлог денеска ќе биде 2 со коефициент 1.44 во 22Bet.

Team Spirit – Endpoint – 1 @ 1.66 во Bet365

Team Spirit има само една победа по два одиграни меча, и тоа против ASG, додека загуби од Sinners и Ence, додека Endpoint e пред испаѓање откако го доби само Sprout, а загуби од Ninjas in Pyjamas и Entropique. Поразениот од овој меч и дефинитивно нема да обезбеди место на Мастерсот, а во прилог на Spirit им оди и резултатот од меѓусебните дуели (4-1). Ние предлагаме 1 со квота 1.66 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*