Тикет на денот (петок, 22.04.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешниот ден е одличен вовед за викендот кој ни следи. Во претходните денови имавме фатнастична понуда за обложување, а така ќе биде и во наредните денови. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Волфсбург – Мајнц – ГГ3+ @ 2.15 во Mozzart

Волфсбург дефинитивно во моментов е во криза. Најдобар доказ за тоа ни се резултатите од последните пет кола каде што овој тим запиша четири порази и само една победа, па во моментов поблиску се до елиминација отколку до пласман во Европа. Мајнц од друга страна е на сигурно, па околу опстанокот не би требало да имаат никакви проблеми. Ние овде очекуваме ефикасен натпревар и типуваме ГГ3+ со квота 2.15 во Mozzart.

Тенерифе – Хуеска – 1 @ 2.05 во Bet365

Тенерифе се многу сериозни во своите намери за да стигнат во елитната шпанска фудбалска лига. Засега им оди добро и во моментов се наоѓаат на 4-то место со реални шанси за да стгиант до позициите кои водат едно ниво погоре. Хуеска како што изминува времето така го губи чекорот за горните позиции, но со оглед на тоа што имаа амбиции само за навремен опстанок, веруваме дека се комплетно задоволни. Тенерифе на овој натпревар има поголема потреба за бодови, па веруваме дека ќе ги земе без поголеми проблеми. Наш предлог е 1 со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.41

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*