Тикет на денот е-Спорт (22.04.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

European Masters 2022 Srping влегува во самата завршница на групната фаза, каде што ќе биде решено кои екипи ќе играат во нокаут-фазата, односно во четвртфиналето на турнирот.

X7 – GamerLegion – 1 @ 1.30 во 22Bet

X7 ќе го одигра вториот меѓусебен дуел против GamerLegion, откако првиот го доби со 1-0, а веќе има и три победи во групната фаза, па така се наоѓа на добар пат да обезбеди четвртфинале, а тоа може да го направи уште на овој дуел доколку слави против стариот „пациент“. GamerLegion ги поправи настапите во последниот период, но не им оди најдобро на European Masters, каде што имаат една победа и два порази. Наш предлог е 1 со коефициент 1.30 во 22Bet.

Karmine Corp – X7 Esports – 1 @ 1.90 во Bet365

X7 беше подобар и од Karmine Corp во групната фаза со 1-0, па ова ќе биде реванш меѓу двете екипи, но сепак во корист на Karmine Corp му оди тоа што има пет победи на последните пет натпревари во сите конкуренции и во моментов се второпласирани зад X7, кој претходно игра меч и против GamerLegion (првиот тип од тикетот). Ние сметаме дека Х7 ќе си ја заврши работата во тој меч, по што нема да ги троши силите за Karmine Corp, а тоа може да го искористи францускиот тим и затоа ние предлагаме 1 со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.47

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*