Тикет на денот (четврток, 21.04.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е ден со нешто послаба понуда, но сосема задоволувачка кога е во прашање четвртокот. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Барнли – Саутемптон – 1 @ 2.80 во Mozzart

За малку промената на тренерот ќе донесеше позитивен шок на фудбалерите на Барнли. Тие на гостувањето кај Вест Хем зедоа бода, а лесно можеа да ги земат сите три. Во овој момент предвидуваме дека на Барнли лошо им се пишува со оглед на тоа што заостануваат четири бода зад сигурната зона. Саутемптон од друга страна е на сигурно и им преостанува да се борат за што подобар пласман до крајот на сезоната. Овде очекуваме Барнли да се бори за да го фати „последниот воз“ за опстанок, па предлагаме 1 со квота 2.80 во Mozzart.

ПАОК – Олимпијакос – 0-2 @ 1.60 во Bet365

Во Солун се игра првиот натпревар од ½ финалето на грчкиот Куп и се сретнуваат најдобрите две екипи од претходната година. ПАОК го дочекуваме Олимпијакос со желба да стигне барем до првиот трофеј кога во првенството оддамна останаа без шанса, а во конференциската лига беа елиминирани од Марсеј во ¼ финалето. Двете екипи не се во некоја кој знае каква форма, но мотивот на овој дуел ќе биде голем. Да бидеме искрени не очекуваме некој спектакуларен фудбал, особено во првите 90 минути, па затоа предлагаме мал број голови. Наш предлог е 0-2 гола со квота 1.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.48

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*