Тикет на денот е-Спорт (21.04.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Ако на некој му недостигаше Dota 2, тогаш не треба да се грижи затоа што повторно се враќа во нашиот тикет од е-Спортот. Стандардно, со два меча, кои ни доаѓаат овој пат од DPC 2021/2022 Tour 2 (Season 2): WEU (Euro) Divison I (Upper) – DreamLeague Season 17.

Team Liquid – Tundra Esports – 1 @ 2.10 во Bet365

Двете екипи имаат по четири победи и три порази во досегашниот дел од групната фаза, а сега ќе играат тај-брејк за освојување на третата позиција на табелата. Овие екипи досега се судриле осум пати, при што резултатот е нерешен (4-4), но последните две пресметки му припаднаа на Team Liquid на кој исто така во прилог му одат четири победи на последните пет меча во сите категории, додека Tundra во истиот период има само два триумфи. Наш предлог е 1 со коефициент 2.10 во Bet365.

OG – Gaimin Gladiators – 1 @  1.66 во 22Bet

Големото дерби ќе се игра токму меѓу OG и Gaimin Gladiators за освојување на првата позиција бидејќи и двете екипи имаат по шест победи и еден пораз. Овие тимови годинава одиграа два меѓусебни меча, со тоа што резултатот е 1-1, а исто така играат во фантастична форма во последно време, па ќе има возбудувања од самиот почеток до самиот крај на пресметките. Поради поголемото реноме ние ќе му дадеме предност на OG и ви нудиме 1 со квота  1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.48

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*