Тикет на денот (вторник, 19.04.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Помеѓу овие два викенди немаме европски купови, па ќе се играат заостанатите првенствени натпревари, но и завршниците од куповите. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Хамбургер – Фрајбург – 2 @ 2.20 во Mozzart

Во ½ финалето од германскиот ДФБ Куп, екипата на Хамбургер го дочекува Фрајбург. Се игра само еден натпревар, а тоа ги зголемува шансите на домаќините кои се дел од Цвајт веќе пет години. Ниту оваа година не им се посреќи, па нема да се вратат во елитата. Фрајбург прави големи работи оваа сезона. Стигнаа до ½ финалето од купот, а во домашното првенство врзаа две последователни победи и сега се во трка за пласман во ЛШ. Овде Фрајбург мора да признаеме дека е поквалитетна екипа и сметаме дека ќе победи без поголеми проблеми. Наш предлог е 2 со квота 2.20 во Mozzart.

Бартон – Ротерам – 2&0-3 @ 2.30 во Bet365

Веќе влеговме во завршница и во англиската Лига 1, а екипата на Ротерам блиску е да направи од „готово верисија“. Имено, овој тим долго време беше лидер на првенството и делуваше како сигурен патник за во Чемпионшип, меѓутоа врза три последователни порази и тоа без постигнат погодок. Во саботата конечно победија и тоа во дерби натпревар против Ипсвич. Екипата на Бартон може да игра растеретено во преостанатите натпревари, а мора да признаеме дека Бартон тоа го прави веќе оддамна. Овде очекуваме 2&0-3 гола со квота 2.30 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.06

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*