Тикет на денот е-Спорт (19.04.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште три кола од регуларниот дел ни остануваат на турнирот North American League Stage 1, а може да се забележи дека дури пет екипи се во борба за првата позиција.

TSM – Beastcoast – 2 @ 1.83 во 22Bet

Овие екипи се судрија трипати досега, а две победи запиша тимот на TSM, и тоа две убедливи од 7-0 и 7-1. Меѓутоа, овој пат ситуацијата е поразлична барем така покажува табелата. Beastcoast со 10 бода е на дофат на топ-4 на табелата, додека TSM со само четири бодови ќе се бори да не заврши последен. Иако се во идентична форма кога би ги погледнале сите натпреварувања, сепак во моментов за нас фаворит е Beastcoast. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.83 во 22Bet.

DarkZero Esports – XSET – 2 @ 2.10 во Bet365

Ова ќе биде големо дерби и уживање за љубителите на Rainbow Six затоа што двете екипи се во битка за првата позиција. XSET има четири победи и 12 бодови, а нивниот ривал е веднаш зад нив со ист број на бодови, но една победа по продолженија и три во регуларниот дел. Досега две победи во три меѓусебн пресметки има DarkZero, но наш предлог е 2 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.84

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*