Тикет на денот (понеделник, 18.04.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Можеби денес понудата ќе ве изненади, но не заборавајте дека во поголем дел од светот денес е неработен ден, бидејќи се слави вториот ден на Велигден по грегоријанскиот календар. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Монца – Бреша – 1 @ 2.15 во Mozzart

Италијанската Серија Б влегува во самиот финиш, а се уште ништо не се знае. Не се знаат ни кои две екипи ќе влезат директно во елитата, а кои ќе се обидат преку плеј оф да ја завршат работатата. Домаќините моменталн осе на второто место со два бода помалку од лидерот Лече, но со ист број бодови како и Кремонезе на третата позиција. Бреша од друга страна повторно влезе во одлична серија и на последните шест натпревари немаат пораз, но на четири од нив извадоа реми. Овде очекуваме Монца да победи и да ги земе трите бода на натпреварот. Наш предлог е 1 со квота 2.15 во Mozzart.

Лозана – Лугано – 2 @ 2.25 во Bet365

Домаќините се борат за опстанок, а гостите за пласман во Европа. И двете екипи имаат голем мотив за победа на овој натпревар, но да бидеме искрени, Лугано е поквалтиетен тим. Лозана после секое изминато коло се наоѓа се во полоша позиција и тие во моментов се најголеми фаворити за елиминација. Лугано од друга страна е со победа на овој натпревар може да го претекне тимот на Јанг Бојс и да се најде на третата позиција. Гостите се во блага предност на овој натпревар и типуваме 2 со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.84

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*