Тикет на денот е-Спорт (18.04.2022)

PGL Major Antwerp ни е денеска на репертоар, а по две одиграни кола веќе може да се забележи кои тимови се во игра за пласман на Major-турнирот, додека неколку тимови денеска ќе ја завршат својата авантура.

FaZe Clan – Big – 1 @ 1.30 во 22Bet

Две одлични екпи кои во воведните два меча запишаа по две побед и сега еден од нив ќе се избори за директен пласман на турнирот, додека поразениот ќе си ја бара среќата на поправниот испит. Интересно е тоа што овие тимови се познаваат и повеќе од добро затоа што одиграа дури 24 меѓусебни дуели, при што 15 доби Big, меѓутоа во последно време (пет меча) доминираше Faze и запиша четири победи. Наш предлог е 1 со квота 1.30 во 22Bet.

GamerLegion – Dignitas – 2 @ 1.83 во Bet365

Ако некој разочара на турнирот, тогаш тоа дефинитивно се GamerLegion и Dignitas, кои загубија во првите две кола и сега еден од нив ќе биде елиминиран. Никој не сака да загуби, но лошиот старт ги донесе во многу незгодна ситуација. Се очекува возбудлива пресметка, односно дерби кое ќе има што да понуди. Dignitas ги доби последните два меѓусебни натпреварир, па затоа и ние се надеваме на нивен триумф. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.37

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*