Тикет на денот (недела, 17.04.2022)

тикет на денот

Уште една недела полна со натпревари е пред нас. Поголемите лиги влегуваат во завршница и денес ќе бидеме сведоци на доста неизвесни дуели. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Севиља – Реал Мадрид – ГГ3+ @ 2.25 во Mozzart

Севиља е поради лошите изданија во претходните неколку кола стигна да ја доведе во прашање втората позиција на табелата. Тие во претходниот натпревар со победа над Гранада ја прекинаа лошата серија резултати која траеше неколку кола. Реал Мадрид на овој дуел патува со одлично расположение. Тие успеаа да обезбедат пласман во ½ финалето од ЛШ, а исто така имаат и солидна предност на првата позиција, па извесно е дека ќе бидат новите шампиони во Ла Лига. Овој дуел има епитет на дебри, па головите не би требало да изостанат. Типуваме ГГ3+ со квота 2.25 во Mozzart.

Гиресунспор – Бешикташ – 2 @ 2.30 во Bet365

Тимот на Гиресун спор успеа во последните пет натпревари да собере 10 бода и на тој начин си создаде одлична предност во сигурната зона. Математички се уште немаат обезбедено опстанок, но се на добар пат да го сторат тоа. Од Бешикташ мора да признаеме дека сме изнеандени. Иако тие на почетокот најавија „напад“ на првата позиција, сепак од тоа не остана ништо и во моментов се на 7-то место и се борат за евентуален пласман во Европа. Овде очекуваме бодовите да припаднат на гостите и предлагаме 2 со квота 2.30 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet365: 5.18

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*