Тикет на денот е-Спорт (17.04.2022)

Недела повторно ќе ни биде ден за натпреварите од League of Legends, односно European Masters Spring 2022.

Team Esca Gaming – Bifrost – 2 @ 1.44 во Bet365

Интересно во групата Ц е тоа што секој од тимовите може да заигра во следната фаза од натпреварувањето. И двете екипи имаат по една победа во воведните две кола, но убедлив фаворит за победа ќе биде Bifrost кој има четири победи во последните пет меча во сите конкуренции. Ова ќе биде прв меѓусебен дуел на овие екипи, а поради подобрата форма на Bifrost наш предлог е 2 со коефициент 1.44 во Bet365.

Fnatic TQ – Team BDSA – 1 @ 1.66 во 22Bet

Ова ќе биде интересна пресметка затоа што и овие тимови имаат по една победа во првите две кола, додека кога би ја погледнале нивната форма во сите конкуренции ќе забележиме дека имаат по четири триумфи на претходните пет средби. Со оглед на тоа дека Fnatic TQ има поголемо реноме, ние предлагаме 1 со квота 1.66 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*