Неефикасен дуел во англиската ниска лига!

традиција

Денес од 16:00 во рамките на англиската Лига 2 се сретнуваат екипите на Њупорт и Кроули.

Њупорт е на 7-то место со вкупно 66 бода и учинок од 18 победи, 12 реми и 11 порази.

Кроули е на 12-то место со вкупно 54 бода кои ги имаат освоено преку 15 победи, 9 реми и 16 порази.

Овие две екипи во изминатите пет меѓусебни дуели играат доста мирно и неефикасно, односно на тие дуеели се постигнуваат најмногу по три гола, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.98 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*