Уште еден неефикасен натпревар за наплата на солидна квота!

традиција

Денес од 21:00 во рамките на Серија Ц – група Б се сретнуваат екипите на Чезена и Карарезе.

Чезена е на 3-то место со вкупно 63 бода и учинок од 17 победи, 12 реми и 7 порази.

Карезе е на 8-та позиција со вкупно 45 бода кои ги имаат освоено преку 10 победи, 15 реми и 11 порази.

Овие две екипи  во изминатите пет меѓусебни натпревари играат мирно и неефикасно, поточно на тие дуели не се постигнати никогаш повеќе од 2 гола по натпревар, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.64 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*