Тикет на денот (четврток, 14.04.2022)

тикет на денот

Пред нас се реванш натпреварите во Лига Европа и кофенренциската лига. Ширум Европа ќе бидеме сведоци на доста интересни натпревар, а покрај европските купови ќе се играат првенствени дуели во Данска и Серија Б. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Аталанта – Лајпциг – ГГ3+ @ 2.02 во Mozzart

Првиот натпревар во Лајпциг заврши без победник. Аталанта водеше, а Биковите изедначија. Воопшто не бевме изненадени од фактот дека победникот за понатаму ќе мора да се дознае после реваншот во Бергамо. По изданијата од викендот, во подобро расположени на овој натпревар е тимот на Лајпциг кој убедливо го победи Хофенхајм. За тоа време, Аталанта имаше тешко гостување во Реџо Емилија  и доживеа пораз од 2-1, а тој резултат дополнително ги оддалечи од пласманот во ЛШ. Овде очекуваме голема борба, но и голови. Наш предлог е ГГ3+ со квота 2.02 во Mozzart.

Рома – Бодо/Глимт – ГГ3+ @ 2.40 во Bet365

Ако некој тим ги растревожи играчите на Рома во актуелната сезона, тоа секако е норвешкиот шампион. Бодо и Рома беа во истата група во конференциската лига, а Скандинавците славеа на домашен терен со резултат 6-1, додека на Олимпико ремизираа со резултат 2-2. Пред седум дена во новиот дуел Бодо славеше со 2-1, па сега Рома ја чека голема борба доколку сака да го неутрализира моменталниот резултат. На Римјаните им е потребна победа од два гола разлика или еден после 90-та минута. На овој дуел двете екипи се професионалци, па очекуваме отворен и ефикасен натпревар. Типуваме ГГ3+ со квота 2.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.85

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*