Зголемени квоти во Bet365 за Лига на шампиони (13.04.2022)

Вечер на „менито“ од рамките на ЛШ имаме два натпревари и после нивниот завршеток ќе ги дознаеме патниците за ½ финалето.

Во првиот дуел силата ќе ја мерат Ливерпул и Бенфика, додека другиот натпревар е помеѓу Атлетико Мадрид и Манчестер Сити.

По тој повод, Bet365 реши да не почести со зголемени квоти за одредени игри, а нив може да ги погледнете во продолжение на овој текст.

Ливерпул – Бенфика

За овој натпревар имаме зголемени квоти на следните игри:

  • Точен резултат 3-1 квота зголемена од 10 на 12
  • Мане да постигне погодок квота зголемена од 2.05 на 2.40
  • Диаз да биде прв стрелец коефициентот е зголемен од 6.50 на 7.50
  • Нунез  да постигне 2 или повеќе погодоци квота зголемена од 19 на 23

Атлетико Мадрид – Манчестер Сити

За овој дуел зголемени квоти имаме на следните четири игри:

  • Точен резултат 1-0 квота зголемена од 11 на 13
  • Де Брујн да постигне гол коефициентот е згоелемен од 3.10 на 4.50
  • Стерлинг да постигне два гола се плаќаше со квота 15, а сега со 19
  • Врсаљко да добие картон квота зголемена од 4 на 4.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*