Тикет на денот (среда, 13.04.2022)

тикет на денот

Вечер ќе ги дознаеме последните два учесници во полуфиналето од ЛШ. Ливерпул веќе е со „едната нога“ таму, додека многу повеќе борба ќе има во дуелот помеѓу Атлетико и Манчестер Сити. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Атлетико Мадрид – Манчестер Сити – Х2&0-2 @ 2.15 во Mozzart

Во првите 90 минути од овој двомеч гледавме игра само на едната половина од теренот и тоа на таа што ја бранеше Атлетико. Симеоне има тактика и таа е јасна. По секоја цена се трудеа да ја сочуваат својата мрежа, но за жал не успеаа во тоа бидејќи Кевин Де Брујн на само 20-тина минути пред крајот успеа да постигне погодок. Манчестер Сити има многу обврски во овој период и тоа на два фронта. Се натпреваруваат во ЛШ, а исто така се во трка и за титулата во англиската Премиер Лига. Атлетико Мадрид е на 4-то место на табелата во Ла Лига, а во минатото коло беа поразени од Мајорка. Овде очекуваме Манчестер Сити да не бидат поразени, а притоа да се постигнат и мал број погодоци. Наш предлог е Х2&0-2 гола со квота 2.15 во Mozzart.

Рандерс – Митиланд – 2&2+ @ 2.95 во Bet365

Двата дански претставници во Европа се сретнуваат во плеј оф во рамките на третото коло. После првите два во доигрувањето успехот им се рпеполовува. Рандерс го победи Бронби, но за викендот убедливо бееше поразен во Олборг. Митиланд славеше против Силкеборг, но во неделата беа поразени од лидерот Копенхаген. Тој пораз на Паркен најверојатно ја згасна надежта за титула.  Овде според моменталнта ситуација, Митиланд се издвојува како благ фаворит и веруваме дека ќе победат, а освен тоа ќе постигнат и најмалку два погодоци. Наш предлог е 2&2+ со квота 2.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet365: 6.34

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*