Тикет на денот е-Спорт (13.04.2022)

North American League 2022: Stage 1 ни е и денеска во тикетот од е-Спортот, а ни доаѓаат натпреварите од шестото коло. Во моментов лидер на табелата е Oxygen, додека за втората позиција се борат Spacestation, Astralis и XSET.

Oxygen Esports – Parabellum – 1 @ 1.46 во 22Bet

Oxygen се наоѓа на првата позиција и со нова победа дефинитивно би направил чекор кон освојување на првата позиција во групната фаза, иако им одговара било кое место во топ-4, додека Parabellum со само шест бода се наоѓа на седмата позиција и со нов пораз би се „отпишале“ од трката за топ-4, освен ако не се случи некое чудо. Oxygen славеше во единствениот меѓусебен дуел со Parabellum, па затоа е фаворит и наш предлог е 1 со коефициент 1.46 во 22Bet.

Spacestation – Beastcoast – 1 @ 1.40 во Bet365

Spacestation секако сака да го следи чекорот на Oxygen и да чека нивна грешка за да се вклучи во трката за првата позиција во групата, но за да се случи такво нешто мора да го совлада незгодниот Beastcoast. Незгоден противник, но можеби за некои други екипи, а не и за Spacestation, кој веќе трипати му „пресуди“. Ние предлагаме 1 со квота 1.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.04

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*