По традиција и денес би требало да имаме неефикасен натпревар!

традиција

Денес од 18:00 во рамките на кипарскиот Куп се сретнуваат екипите на Омониа и АЕЛ Лимасол.

Омониа во последните пет натпревари запиша три реми, еден пораз и една победа што не е некој учинок за пофалба.

АЕЛ Лимасол е без пораз во последните пет дуели, поточно во тој временски период изиграа три пати со победа и два пати ремизираа.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат со мал број голови, поточно се на нивните дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.52 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*