Тикет на денот е-Спорт (12.04.2022)

Се враќаме на возбудувањата од R6, односно турнирот North American League Stage 1, каде што беа одиграни четири кола и јасно е дека Oxygen е фаворит за првата позиција, додека останатите три кои водат во следната фаза сè уште се отворени.

Beastcoast – XSET – 1 @ 1.80 во Bet365

Две екипи кои се активни во борбата за топ-4, а beastcoast е подобро рангиран поради еден бод. И двете екипи имаат по две победи и два порази во досегашниот дел од турнирот, но Beastcoast е во подобра позиција поради тоа што славеше во два од три меѓусебни дуели. Во секој случај, ова ќе биде интересно дерби за љубителите на акциските игри, а наш предлог е 1 со коефициент 1.80 во Bet365.

DarkZero Esports – TSM – 1 @ 2.10 во 22Bet

DarkZero има две победи во досегашниот дел од кој едната по продолженија, додека TSM славеше само еднаш и загуби трипати. Иако уште ништо не е готово, сепак DarkZero со победа во ова дерби би можел да се вмеша во битката за топ-4, додека со пораз само дополнително би се искомплицирала ситуацијата. Овие екипи се соочија дури 12 пати, при што седум победи има DarkZero. Ние предлагаме 1 со квота 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.78

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*