Тикет на денот (вторник, 12.04.2022)

тикет на денот

Наредниве два дена ќе имаме расплет во ЛШ. Се играат реванш натпреварите од ¼ финалето, но останатата понуда е доста слаба. Сепак ние се потрудивме да избереме натпревари за тикет на денот и се надеваме дека тоа е вистинската комбинација.

Реал Мадрид – Челзи – ГГ4+ @ 3.40 во Mozzart

Пред седум дена Реал  Мадрид изигра фантастичен натпревар на Стемфорд БРиџ и благодарение на Карим Бензема тие сега имаат водство од 3-1. Реал пред тоа успеа да го елиминира тимот на ПСЖ, а и тогаш пресуди магијата на Бензема. Челзи во овој натпревар влегува со фантастично расположение, откако успеаа во рамките на Премиер лигата да го надиграат Саутемптон и да победат со разлика од 6-0. Овде предноста дефинитивно ја имаат Реал Мадрид, но Челзи нема што да изгуби, па очекуваме отворен и ефиаксен натпревар. Наш предлог е ГГ4+ со квота 3.40 во Mozzart.

Бартон – Виган – 2&2+ @ 2.45 во Bet365

Во заостанатиот натпревар од англиската Лига 1, Виган има прилика со нова победа дополнително да се приближи и да се пласира во Чемпионшип. Поранешниот освојувач на ФА купот гостува кај Бартон, тим на кој бодовите не му значат ништо во овој момент. Бартон е дури на 17 место, но звучи нереално за да ја прокоцкаат предноста која ја имаат во однос на црвената зона. Во саботата Виган славеше на гости против Линколн, а и денес искрено очекуваме нешто слично. Наш предлог е 2&2+ со квота 2.45 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.33

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*