Тикет на денот е-Спорт (11.04.2022)

ESL Mistrzostwa Polski Spring 2022 ни е денеска на репертоарот, а ќе се одиграат два меча од групата Б, каде што речиси е решено прашањето за првото место и директен полуфиналист на турнирот, додека остануваат отворени двете позиции кои водат во четвртфинале.

Thunderflash – Impression – 2 @ 1.44 во Bet365

Thunderflash е веќе елиминиран од турнирот затоа што има шест порази и една победа, додека Impression е за нијанса подобар и има три победи и пет порази, па може да се надева на четвртфинале ако се случи чудо. Овие екипи досега одиграа еден меѓусебен меч, кој му припадна убедливо на Impression, па затоа ние предлагаме 2 со квота 1.44 во Bet365.

Honoris – GameAgents – 1 @ 1.54 во 22Bet

Двете екипи имаат по пет победи и четири порази, па денешниот дуел ќе го реши патникот во четвртфинале, додека поразениот ќе се моли Anonymo да не ги добие останатите два меча од групата фаза, што е малку веројатно. Овие екипи досега одиграле два меча, при што резултатот е 1-1, но поради реномето кое го има Honoris, наш предлог е 1 со коефициент 1.54 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.21

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*