Тикет на денот е-Спорт (10.04.2022)

Продолжуваме со нови два натпревари од R6 Brasileirao, а по пет одиграни кола веќе се гледа кои тимови може да ги очекуваме во Copa Elite Six.

00 Nation – Black Dragons – 2 @ 1.83 во Bet365

Дерби меѓу две екипи кои сè уште ги немаат изгубено шансите за место во следната фаза, но нема да биде воопшто лесно. Black Dragons славеше двапати во првите пет кола, како и 00 Nation, со тоа што тие добија еден меч во продолженија и затоа се на полоша позиција на табелата. Победникот од овој меч дефинитивно ќе се вклучи во конкуренција за топ-4, а ние предлагаме 2 со коефициент 1.83 во Bet365.

Ninjas in Pyjamas – W7M Gaming – 2 @ 1.50 во 22Bet

Иако за многумина неочекувано, сепак Ninjas in Pyjamas се наоѓаат на последното место на табелата со само една победа и четири порази, додека w7m има пет победи и е убедливо прв. Овие екипи одиграа пет меѓусебни дуели и четири од нив доби Ninjas in Pyjamas, но многу работи од тогаш се променети, а тоа го покажува и табелата, па затоа ние предлагаме 2 со квота 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.74

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*