Ќе го дуплираме влогот ако и денес изиграат ГГ3+!

Денес од 18:00 во рамките на норвешката Обос Лига се сретнуваат екипите на Стојдалс Блинк и Санднес.

Стјордалс Блинк во првото коло од новата сезона успеа да земе само еден бод бидејќи ремизираше со резутлат 2-2.

Санднес ги зеде првите три бода во претходното коло бидејќи успеа да го победи тимот на Брујн во првиот натпревар.

Овие две екипи зад себе имаат интересна традиција. Имено, кога ќе се сретнат меѓусебе, головите се секогаш пристуни, поточно на последните четири дуели добитен е типот ГГ3+, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

ГГ3+ @ 2.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*