Традиција долга 7 натпревари: Продолжуваат и денес?

Денес од 15:00 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Сасуоло и Аталанта.

Сасуоло е на 10-то место со вкупно 43 бода и учинок од 11 победи, 10 реми и 10 порази.

Аталанта е на 7-то место со вкупно 51 бода кои ги имаат освоено преку 14 победи, 9 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни дуели играат со голови. Имено, на тие натпревари гол се постигнува на двете страни, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

ГГ @ 1.55 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*