Тикет на денот (недела, 10.04.2022)

тикет на денот

Пред нас е уште еден фантастичен ден во однос на спортското обложување. Понудата е огромна, па воопшто не беше проблем да издвоивме дуели за тикет на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Торино – Милан – 2 @ 1.95 во Mozzart

Торино скоро и ја исполни својата цел со победата во последното коло против Салернитана. Тие за оваа сезона имаа амбиции само за опстанок и во моментов се на средината на табелата и без загрозен опстанок. Милан од друга страна направи неочекуван кикс на последниот дуел против Болоња и на тој натпревар зеде само бод, па тоа дополнително ги искомплицира работите околу Скудето. Овде Милан нема право на кикс и веруваме дека ќе победи без поголеми проблеми. Наш предлог е 2 со квота 1.95 во Mozzart.

Леванте – Барселона – 2/2 @ 2.10 во Bet365

Леванте е во групата фаворити за елиминација од елитата во Шпанија. Имено, тие досега имаат освоено 22 бода и се на последните позиции на табелата, па искрено опстанокот нема да им биде лесна задача. Барселона игра препорододено откако на клупата стигна Чави, па иако се далеку од титулата во Ла Лига, веруваме дека ќе продолжат со фантастичните игри како и во претходните неколку кола. Без многу двоумење овде предлагаме 2/2 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*