Тикет на денот е-Спорт (09.04.2022)

Денеска како за промена ви нудиме два натпревари од Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, која е исто така популарна во светот на е-Спортот, а дуелите ни доаѓаат од турнирот R6 Brasileirao Stage 1.

TeamOne – MIBR – 2 @ 1.83 во Bet365

MIBR е еден од најдобрите тимови во моментов и се наоѓа на втората позиција, додека нивниот следен ривал е на четвртото место во групата и ги чека долга битка за пласман во Copa Elite Six. Овие екипи досега се соочиле 13 пати, при што осум победи има MIBR, но тоа што нас нè интересира се последните дуели меу тимовите, кои му припаднаа на MIBR со по 2-0. Наш предлог за ова бразилско дерби е 2 со коефициент 1.83 во Bet365.

FURIA – Team Liquid – 2 @ 1.72 во 22Bet

Team Liquid е на добар пат да обезбеди пласман во топ-4, а денеска за ривал ќе го има незгодниот Furia Esports. Овие тимови се познаваат многу добро, но нивните меѓусебни дуели по добро сигурно не ги памети Furia, кој има само еден триумф и шест порази. Ова му ја дава фаворитската улога на условно кажано „гостинскиот тим“, па затоа ние очекуваме нивна седма победа во меѓусебните пресметки. Ние предлагаме 2 со квота 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*