Тикет на денот (понеделник, 28.03.2022)

тикет на денот

И овие неколку дена ќе имаме слаба понуда, но од тоа што го имаме ќе се обидеме да ја направиме вистинската комбинација. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лас Палмас – Леганес – ГГ3+ @ 2.55 во Mozzart

Лас Палмас во последниот натпревар со победа над Ваљадолид успеа да и стави крај на лошата серија резултати која траеше неколку кола. Благодарение на тие резултати, Лас Палмас се оддалечија од позициите за Плејоф и во моментов имаат солиден бодовен заостаток. Легнаес од друга страна веруваме дека со навремен опстанок би биле задоволни. Тие имаат 12 бода повеќе од тимот кој ќе игра во понизок ранг следната сезона, па се надеваме дека нема да ги прокоцкаат. Наш предлог за овој натпревар е ГГ3+ со квота 2.55 во Mozzart.

Модена – Анкона – 1&2+ @ 1.78 во Bet365

Модена е на лидерското место и во моментов се најсериозни кандидати за директен пласман во Серија Б. Тие имаат одлична предност во однос на другите екипи, па ако продолжат со ова темпо, дефинитивно не би требало да се соочат со одредени проблеми. Анкона е во плеј оф зоната и во последното коло со победа над Карезе ј прекина серијата без победа која траеше неколку кола. Овде Модена се издвојува како фаворит и веруваме дека ќе победат без поголеми проблеми. Ние типуваме 1&2+ со квота 1.78 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet365: 4.54

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*