Тикет на денот е-Спорт (27.03.2022)

ESL Pro League е повторно актуелна и ни се враќа со два натпревари од петтото коло во групата Ц, но веќе се познати патниците во следната фаза.

BIG – Godsent – 1 @ 1.44 во Bet365

Иако двете екипи се веќе елиминирани, сепак ќе се борат за престиж и ова ќе биде нивна 10-та пресметка во популарниот е-Спорт, при што седум победи има Big, а само две му припаднаа на Godsent. Двата тима имаат по еден триумф и три порази, па следниот победник ќе го обезбеди четвртото место во групата. Наш фаворит ќе биде германската екипа, па затоа во денешниот меч ќе ви понудиме 1 со коефициент 1.44 во Bet365.

Players – Team Liquid – 1 @ 1.57 во 22Bet

Теоретските шанси за освојување на првата позиција во групата Ц не е исклучена за двете екипи, па кој ќе триумфира во денешниот меч ќе биде во пол-позиција за такво нешто, но само ако Movistar Riders загуби од Party Astraonauts, што е речиси невозможно. Меѓусебниот резултат е 4-4, а во подобра позиција е тимот на Players бидејќи има четири триумфи на последните пет меча во сите конкуренции. Ние предлагаме 1 со квота 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.26

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*