Тикет на денот (сабота, 26.03.2022)

тикет на денот

Денешната понуда е послаба за разлика од другите саботи кои ги имавме наназад, но сепак се потрудивме да издвоивме супер дабл и да ви го претставиме во форма на тикет на денот.

Оснабрик – Брауншвајг – ГГ3+ @ 2.05 во Mozzart

Оснабрик некако заостана во борбата за плеј оф за повисок ранг во германскиот фудбал, но до крајот има уште многу, па сега рано е да им пресудиме. Брауншвајг од друга страна е во фантастична форма и на последните пет натпревари запиша четири победи и само еден пораз, па оправдано се наоѓаат на 4-то место на табелата. Овде веруваме дека двата тима ќе одат на победа, па головите на овој натпревар не би требало да изостанат. Ние типуваме ГГ3+ со квота 2.05 во Mozzart.

Арброут – Раит – 1 @ 2.14 во Bet365

Арброут е на втората позиција на табелата и како што стојат работите до самиот крај на сезоната ќе се натпреваруваат со Килмарнок за директен пласман во Премиершипот. Раит од друга страна игра многу променливо и за нив приоритет се позициите кои водат во плеј оф, но конкуренцијата е огромна, па искрено за да стигнат до нив ќе треба да се помачат. Домаќините немаат право на кикс и веруваме во нови три бода за нив. Типуваме 1 со квота 2.14 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*